Tipy na výlet

A kam se podívat na výlet, když už jste v téhle jižní zemi. Dáme si několik tipů:

Barcelona

Barcelena je ideálním cílem vašeho výletu. A kam se vydat, když už tu budete? Napojte se na třídu La Rambla - ta vás provede historickým centrem, ve kterém uvidíte mnohé památky, např. Kolumbův sloup, povede vás gotickou čtvrtí, arabskou čtvrtí El Ravel a dojdete až na náměstí Plaza de Catalunya. Dalšími zajímavými místy je zdejší Aquárium a Zoo.

Zajímají vás býčí zápasy? Zamiřte si to do Arény na Placa de Toros Monumental.  Arénu představuje krásná a stará budova zdobená orientální architekturou. Že nemáte žaludek naživo shlédnout býčí zápas? Tak navštivte alespoň zdejším museum býcích zápasů.

V Barceloně je mnohá architektura navržena Gaudím. Jeho styl v sobě mísí modernismus, secesi a motivy živé přírody. Mezi nejvýznamnější jeho stavby v Barceloně patří Chrám Svatá rodina, Casa Milà, Casa Batlló,...

Madrid

Madrid je hlavním městem Španělska a leží ve středu země. Z historických památek si zde můžete prohlédnout např. královský palác Palacio Real. Naproti paláci je velký kostel Virgen de la Almude. Nebudete rovněž litovat návštěvu obrazárny Nuseo del Prado. Najdete v ní obrazy habsburských panovníků a hlavně neuvěřitelnou sbírku šesti tisíc malířských děl největších mistrů Evropy.

A co takhle připomenout si Dona Quijota? Na Plaze de Espaňa najdete pomník jeho tvůrce Miguela de Cervantese.

Toledo

Významným  městem, které má, co svým turistům nabídnout, je Toledo. Navštívit můžete např. zdejší Katedrálu (vystavená byla v letech 1226 - 1493), Museo de Santa Cruz (prohlédnete si sbírku výtvarného umění, ale i soch, zbraní atd.), Sinagoga del Tránsito (je ze 14. století a má nádherný interiér), kostel Iglesia de Santo Tomé...

Národní park Ordesa y Monte Perdido

Tento park najdete v blízkosti francouzských hranic. Má rozlohu 156 km2 a jeho návštěva je vhodná především pro ty, kteří chtějí svou dovolenou trávit aktivněji.

Vyrážíte-li sem na túru, je dobrým startovacím místem vesnice Torla. Zajímavým cílem je vodopád Koňský ocas. Vystoupat lze až na Monte Perdido. Můžete zvolit ale i jinou cestu. Zaleží jen na vás a na tom, na co se cítíte.

A nebo můžete vyrazit úplně jinam…Záleží jen na tom, co se líbí vám. Španělsko nabízí dost možností a na vás je, abyste si z nich vybrali.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist