Očkování, zdravotnictví

Při cestách do Španělska není nutné mít žádné speciální očkování

Chcete-li snížit pravděpodobnost možných střevních potíží, vyhněte se konzumaci zmrzliny v pouličních stáncích, hlídejte, jaké maso jíte, a pijte pouze balenou vodu z obchodu. Voda z kohoutku by sice měla být nezávadná, ale lepší je se na to nespoléhat.

Každopádně je nutné před cestou do Španělska uzavřít zdravotní a úrazové pojištění. Chráníte se tak před finančními dopady v případě, že by se vám v zahraničí cokoliv stalo. Cestujete-li s cestovní kanceláří, často už do této částky je pojištění započteno, i přesto si důkladně zjistěte co všechno do něj spadá a zda je opravdu schopné pokrýt vaše případné výdaje na zdravotnictví.

Budete-li potřebovat lékařskou pomoc, není problém. Nemocnic je ve větších městech dost. Nacházíte-li se na menších místech, jsou zde stanice první pomoci.  Zdravotnická péče ve Španělsku je celkově na velké úrovni.

Ani s lékárnami zde nejsou problémy. Je jich tu dost a fungují i pohotovostní lékárny s provozem nonstop.

Dejte si také pozor na sluníčko, které může být hodně zrádné. I když se vám zdá, že tolik nepálí (zároveň vás totiž bude ochlazovat vánek od moře), nepodceňujte ho. Pečlivě se mažte opalovacím krémem s faktorem, který nejlépe odpovídá vaší pokožce, noste sluneční brýle a pokrývku hlavy. Také není vhodné vystavovat se přímému slunci kolem poledne.

Nejlépe uděláte, když si sluníčka začnete užívat postupně. To znamená, že po příjezdu k moři u něj budete trávit méně času a postupně s tím, jak si bude vaše pokožka zvykat, můžete čas na pláži prodlužovat.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist