Doprava

Doprava do Španělska

Chystáte-li se do Španělska, můžete se sem vypravit letecky, autobusem či vlastním autem. Záleží jen na vašich finančních možnostech a na tom, co je pro vás nejpohodlnější.

Letecky se do Španělska dostanete přímým letem z Prahy. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny. Nejčastějším místem přistání je Madrid či Barcelona. Ovšem jsou zde i mnohá další letiště.

Jednou z možností je cesta autobusem, ale pokud nemáte rádi příliš dlouhé cestování, tento způsob dopravy vás nenadchne. Cesta potrvá cca 24 hodin.

Méně oblíbeným způsobem dopravy je vlak. Jeho neoblíbenost spočívá především v ceně, ale i ve zdlouhavém cestování.

Problémem není ani doprava vlastním autem.

Doprava po Španělsku

S dopravou ve Španělsku byste neměli mít žádné problémy. Je zde kvalitní a rozvinutá infrastruktura. Autobusová doprava je spolehlivá. Nejlépe funguje ve větších městech a v turistických oblastech.

Železniční doprava je zde také kvalitní. Státní dráhy mají označení „Renfe“. Pro spolehlivou dopravu můžete také volit taxíky (Servicio publico).

Cestování vlastním autem po Bulharsku je rovněž pohodlný způsob dopravy. Je však nutné mít zelenou kartu a dodržovat silniční předpisy. Na to si dejte obzvlášť pozor, protože pokuty jsou zde vysoké a jako cizinec je budete muset zaplatit rovnou na místě.
Dálnice jsou zde placené.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist